Taçlan Özüm Erk – Touchline Clothing
25
post-template-default,single,single-post,postid-25,single-format-standard,stockholm-core-2.1.3,select-theme-ver-8.9,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Taçlan Özüm Erk – Touchline Clothing

Moda konusundaki donanımını, yaratıcılığını, tutkusunu diğer büyük tutkusu Arjantin tangosu ile birleştirerek Touchline markasını kurdu. Zamansız tasarımları ile sahne alan nice tango dansçılarını da giydiriyor; günlük hayatta rahat ve şık giyinmek isteyenleri de.

Podcast’i aşağıdaki player’ı kullanarak dinleyebilirsiniz.

 

 

6. Dakikada Bahsedilen Erkek Pantolonu

 

 

 

10. Dakikada Bahsedilen Touchline Markasının İsmini Karakterize Eden Çizgi Detaylı Kıyafetler

 

 

 

11. Dakikada Bahsedilen Touchline Mağaza Fotoğrafları

 

 

 

14. Dakikada Bahsedilen Zamansız Kıyafetler

 

 

 

Tango Kıyafetleri ile Tango Şov Fotoğrafı

 

 

ÖZGEÇMİŞ İÇİN TIKLAYIN

Taçlan Özüm Erk küçük yaşlardan beri güzel sanatlar ve modaya ilgi duymuş ve akademik eğitimini bu yönde tamamlamıştır . 2008’de Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü’nden, 2011’de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi & Nottingham Trent Üniversitesi Sanat Okulu , Tekstil ve Moda Tasarımı Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu.

 

Üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Dans Topluluğu’na katılarak (2006) başta Arjantin Tango olmak üzere; Latin Dansları, Jazz, Modern Dans eğitimleri aldı. 2012 ve 2013 yıllarında Buenos Aires’e giderek Arjantin Tango kültürü, müziği ve stilleri hakkında, Tango Salon, Milonguero ve Tango Escenario türlerinde ustalaşmış önemli isimlerden dersler aldı.

 

2013 yılında Buenos Aires’te ve çeşitli organizasyonlarda gösteriler yapan Taçlan Özüm Erk, tango yolculuğuna Burak Öncel ile beraber devam etme kararı aldı. Çift, 2015 yılında katıldıkları Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Arjantin Tango Türkiye Yarışması’nda Bireysel ve Kulüplerarası olmak üzere iki ayrı kategoride Türkiye Şampiyonu seçildiler.

 

Dansa ve tasarıma olan tutkusunu bir araya getirerek 2012 yılında Türkiye’nin ilk tango kıyafeti markalarından biri olan TOE Tango Clothes’u kurdu. 2015’de Hasan Şeremet’in yarattığı Express Dance Store projesine TOE Tango Clothes markasıyla katılan Taçlan Özüm Erk; 2016 yılında Hasan Şeremet ile markalarını birleştirerek tasarımlarına TOUCHLINE marka ismi ile devam etti.

 

Çok kısa bir süre içinde TOUCHLINE markası kendine ait dükkanı ile Çukurcuma Beyoğlu’nda yerini aldı. 2016 yılından itibaren sürekli büyüme gösteren marka, bugün 46 ülkeye ihracat yapan çok önemli bir tango markası haline geldi. ‘Bir tango markasından çok daha fazlası’ mottosuyla yola çıkan Taçlan Özüm Erk ve Hasan Şeremet, çalışmalarını bu yönde sürdürerek kendilerine Next Generation (yeni nesil) tanımlamasını alarak zamansız tasarımlar ve kaliteli üretim ile koleksiyonlarını tangonun ötesine taşıdılar ve  günlük hayatta da insanların tercihi haline geldiler.