Beliz Kudat – Gazeteci ve Yazı İşçisi
433
post-template-default,single,single-post,postid-433,single-format-standard,stockholm-core-2.1.3,select-theme-ver-8.9,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Beliz Kudat – Gazeteci ve Yazı İşçisi

Pek çoğumuz hayatının bir noktasında eminim içinden şunu geçirmiştir: Var olan bütün düzeni, işi bir tarafa bırakıp dünyanın diğer bir ucuna gitmek istesem ne olurdu? Ne yapardım? Nasıl geçerdi? Hayat ondan sonra nasıl akardı? İşte şimdi sizi bu soruların hepsine birinci elden yanıtları olan Beliz Kudat’la tanıştıracağız. Mesleği gazetecilik; kendi tabiriyle bir yazı işçisiyken yollara düşmeye karar vermiş. Orta Amerika’da gönüllü çalışmalara katılmış, farklı coğrafyalarda sivil toplum örgütleri ile çalışmalarını beş seneyi aşkın sürdürmüş, bir yandan da gezmiş. Tabii ki, DNA sarmalına dolma kalem mürekkebi bulaşmış bir insan evladı olarak yaşadıklarını yazmadan edememiş ve bir kitapla Orta Amerika deneyimlerini taçlandırmış… Halen İstanbul’da yazın hayatına devam ediyor.

Podcast’i Aşağıdaki Player’ı Kullanarak Dinleyebilirsiniz.


 

 

Beliz Kudat’ın web sitesine buradan erişebilirsiniz.

 

Beliz Kudat Fotoğraf Galerisi

Beliz Kudat’ın Kitabı


Yıllarını kurumsal şirketlerde geçirmiş bir ofis çalışanının, büyük kentten ve formatlanmış yaşamdan kaçarak başka dünyaları anlama ve keşfetme yolculuğu… Yoldan Gönüllü Çıktım, genç bir kadının bir yetimhanede gönüllü çalışmak üzere Guatemala’ya gidişini, yola çıkma sebeplerini, o coğrafyadaki gönüllülük deneyimlerini ve Orta Amerika’daki seyahatlerini günce şeklinde aktarıyor.
Kitap, kurumsal hayatın güvence sunan ama bir o kadar da kapana kısılmış hissettiren döngüsünden çıkmanın, bireyi duygusal ve profesyonel olarak hangi ufuklara taşıyabileceğinin de ipuçlarını veriyor. Yoldan Gönüllü Çıktım, gönüllülüğü anlamak isteyenlere kılavuzluk ederken bir yandan da Orta Amerika’daki gönüllülerin, misyonerlerin, seyyah ve kaçakların hikâyelerini anlatıyor.